14oz Blank Sublimation Coffee Mug for Promotion
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 14 oz |
| Material: | Stoneware |
Gold Member Since 2019
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Address
Room 1422, Building 2, Bailida Plaza, No. 3 Nanfeng Avenue, Yundonghai Street, Sanshui ...
International Commercial Terms(Incoterms)
FOB, CFR, CIF, EXW
Terms of Payment
LC, T/T, PayPal, Western Union, Small-amount payment
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- CRX001
- Type
- Mugs
- Function
- Withstand High Temperatures, Health Care
- Color
- Unicolor
- Style
- Simple
- Structure
- Single-layer Ceramic Cup
- Technics
- Glaze
- Feature
- Eco-Friendly
- Usage
- Birthday, Wedding, Gift, Daily Use, Promotion, Health Care
- MOQ
- 500PCS
- OEM
- Yes
- ODM
- Yes
- Stock
- No
- Logo
- Yes
- Customized
- Yes
- Mold
- Yes
- Transport Package
- Carton or Pallet
- Specification
- T12.8*B7*H9cm
- Trademark
- Ciray
- Origin
- China
- Production Capacity
- 1000000PCS/Year
Product Description
Product Description
Product Picture


Production Process

Packaging
FAQ:
Q1: Do you accept the small order?
A: Sure. We accept small order if your order quantity is less than MOQ. We will do our best to help you by giving you the reasonable price with diligent service.
Q2. What about the sample lead time?
A: It usually takes about 15 days
Q3. Is it ok to print my logo on product?
A: Yes, please inform us formally before our production and confirm the design firstly based on our sample.
| Item Name | 14oz Blank Sublimation Coffee Mug for Promotion |
| Item No. | CRX001 |
| Size | T12.8*B7*H9cm |
| Capacity | 420ml |
| Color | White ( Order different color by PANTONE No.) |
| Material | Ceramic-stoneware |
| Feature | White; bulk |
| Usage | Promotion, gift, home , office ,holiday event for drinks,coffee,tea |
| Quality Standard | Grade A,B,C as customer's request |
| Packing | Bulk pack OR white box,color box, PVC box,pallet as customer's request |
| Safe | Microwave & Dishwasher safe Lead & Cadmium Free ECO- friendly |
| Supply | OEM + Production |
Product Picture


Production Process

Packaging
FAQ:
Q1: Do you accept the small order?
A: Sure. We accept small order if your order quantity is less than MOQ. We will do our best to help you by giving you the reasonable price with diligent service.
Q2. What about the sample lead time?
A: It usually takes about 15 days
Q3. Is it ok to print my logo on product?
A: Yes, please inform us formally before our production and confirm the design firstly based on our sample.
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Coffee Products
- Coffee Mugs
- 14oz Blank Sublimation Coffee Mug for Promotion
Related Categories
Hot Searches
More