|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Capacity: | 9oz |
| Material: | Porcelain |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item Name | 280ml Double Wall Ceramic Cup with Custom Logo and Silicon Cover |
| Item No. | CR2660F |
| Size | T9*H13.5cm |
| Capacity | 280ml |
| Color | White ( Order different color by PANTONE No.) |
| Material | Ceramic-porcelain |
| Feature | White; bulk |
| Usage | Promotion, gift, home , office ,holiday event for drinks,coffee,tea |
| Quality Standard | Grade A,B,C as customer's request |
| Packing | Bulk pack OR white box,color box, PVC box,pallet as customer's request |
| Safe | Microwave & Dishwasher safe Lead & Cadmium Free ECO- friendly |
| Supply | OEM + Production |







